Helyi hírek 2021. június 10. 12:00

Indul az OkosÓvoda-pályázat

Indul az OkosÓvoda-pályázat
Pályázatot hirdet a Digitális Jólét Program, amelynek keretében 100 intézmény számára nyílik lehetőség arra, hogy egységes szolgáltatásként, kész arculati elemeket tartalmazó modulokból, a saját igényeinek megfelelően alakítsa ki honlapját. Minden magyarországi telephellyel rendelkező állami, egyházi vagy alapítványi fenntartású óvoda benyújthatja pályázatát. Idén először magyarországi telephellyel rendelkező, állami, egyházi vagy alapítványi fenntartású bölcsődék is pályázhatnak.

Olyan óvodák és bölcsődék jelentkezését várják, amelyek még nem rendelkeznek saját honlappal, de szeretnék hatékonyabban és gyorsabban megosztani a mindennapi óvodai élettel kapcsolatos információikat. Az OkosÓvoda Programban elindított „DigiMini” kutatás is folytatódik, amelyben figyelemmel kísérik az óvodások és immáron bölcsődések okoseszköz-használatát az intézményekben. A feldolgozott kutatás eredményei várhatóan az óvodapedagógusok képzését-továbbképzését segítik.

A pályázati eljárásban a szakmai bírálóbizottság által kiválasztott intézmények 2021. szeptember 1-jétől 2024. augusztus 31-éig díjmentesen vehetik igénybe a DIY (Do-It-Yourself, azaz Csináld magad!) honlapkészítő, tanácsadó szolgáltatást. A nyertes óvodák a honlap kialakítására és üzemeltetésére egy munkatársuk számára ingyenes felkészítést kapnak.A részletes pályázati feltételek a
www.digitalisgyermekvedelem.hu/okos-ovoda oldalon érhetőek el.
A kitöltött és az óvodavezető által aláírt pályázati jelentkezési lapot augusztus 1-jéig az
[email protected] e-mail-címre kell visszaküldeni.

A pályázat beküldésének határideje augusztus 1-je, éjfél.
 

A letölthető pályázati felhívás, amely a Jelentkezési lapot is tartalmazza.


Az OkosÓvodák eloszlása Magyarországon:

 

Az OkosÓvodák eloszlása Bács-Kiskun megyében


Óvoda neve
 

Domain


Akasztó Napközi Otthonos Óvoda
 

akasztovi.hu


Borotai Óvoda (Kicsi Vagyok Én Napköziotthonos Óvoda)
 

kicsivagyokenovoda.hu


Bajai Óvodaigazgatóság
 

baja-ovi.hu


Szentkirályi Napköziotthonos Óvoda
 

szentkiralyiovi.hu


Császártöltési Német Nemzetiségi Óvoda
 

toltesovi.hu


Vécsey Károly Óvoda
 

mesevarovi.hu


Kunpeszéri Napközi-otthonos Óvoda
 

kunpeszer-ovi.hu


Szivárvány Óvoda Bölcsőde és Könyvtár
 

dunapataj-szivarvany-ovoda.hu


II. János Pál Katolikus Általános Iskola és Óvoda Tázlári Tagintézmény Tagóvodája
 

tazlariovi.hu


Gézengúz Óvoda és Bölcsőde
 

gezenguzkelebia.hu


Szivárvány Óvoda és Bölcsőde
 

nyarlorinciovoda.hu


Orgoványi Napköziotthonos Óvoda és Bölcsőde
 

orgovanyovoda.hu


Kiskunmajsai Napsugár Óvoda
 

napsugarovimajsa.hu


Kunszállási Mosolyvár Óvoda
 

mosolyvar-ovoda.hu


Soltvadkerti Óvodák és Bölcsőde
 

soltvadkertiovodak.hu


Gólyafészek Óvoda Gy. Szabó Béla Tagóvodája
 

szankovoda.hu


Csengődi Napközi Otthonos Óvoda
 

csengodiovoda.hu


Kecel Város Önkormányzat Óvodája és Bölcsődéje
 

keceliovi.hu


Soltszentimrei Szivárvány Óvoda és Konyha
 

szentimreszivarvanyovi.hu


Bóbita Óvoda
 

bobitaovodabocsa.hu

 

Kövessen minket a Facebookon is!