Helyi hírek 2021. június 18. 14:00

Szívszorító videó, ami után biztosan lassít a közúti munkaterületek előtt

Szívszorító videó, ami után biztosan lassít a közúti munkaterületek előtt
Lenne ereje visszatérni arra a helyszínre, ahol egy szerette tragikusan meghalt? Ráadásul egy forgalmas autópálya kellős közepére, miközben nagy sebességgel száguldanak el az autók? Az M0-ás autópályán munkavégzés közben halálra gázolt közutas dolgozó özvegye megtette. A férje helyett a baleseti helyszínről ő maga szól az autósokhoz, a kérése egyszerű és világos: ha útközben munkaterületre figyelmeztető jelzésekkel találkozik, lassítson! Mindössze ennyin múlik, hogy ne fordulhasson elő több ilyen értelmetlen haláleset.
Hirdetés

A Magyar Közút Nonprofit Zrt. kérése jelenleg különösen aktuális és fontos, hiszen idén az előjelzések alapján várhatóan kimagaslóan sok nyaralni vágyó választ belföldi úti célt, a megnövekedett forgalomhoz pedig az elmúlt 10 év legnagyobb volumenű útfelújítási programja társul. Az úton lévők tehát számos esetben találkozhatnak munkaterülettel, ahol hús-vér szakemberek sokasága végzi folyamatosan a felújítási és a napi üzemeltetési, burkolatjavítási, növényzetgondozási munkákat.

A 2000-es évtől napjainkig 18 mérnökségi szakember hunyt el munkaterületen figyelmetlen vagy szabálytalan közlekedők miatt, ezért indította el a társaság két évvel ezelőtt „Biztonságunk az Ön kezében van!” kampányát. Ezt azóta is folyamatosan napirenden tartja a társaság, ennek ellenére rendszeresen történnek balesetek a munkaterületek térségében és szinte hetente törnek össze figyelmetlen autósok a munkaterületek elejére kihelyezett ütközési energiaelnyelő szerkezeteket.

Ráadásul a cég egyik ilyen eszközére telepített sebességmérő kamera néhány nappal ezelőtti felvételei alapján az is elmondható, hogy a közlekedők egyáltalán nem tartják be a kihelyezett sebességkorlátozásokat a gyorsforgalmi utak munkaterületeinek térségében, ami szintén jelentős baleseti kockázatot hordoz.
Videó az esetről.A kampány legújabb videójában egy 2017-ben elhunyt közutas dolgozó özvegye tért vissza először férje balesetének helyszínére,
ahol elcsukló hangon, de teljes elszántsággal szólítja meg az úton közlekedőket.A vele készült korábbi interjú és más, a kampányhoz kapcsolódó, hozzátartozókkal és munkatársakkal készült videók a társaság hivatalos
Youtube-csatornáján itt érhetőek el.A nyári időszakban a Magyar Közút folyamatosan tesz közzé majd újabb videókat a közösségi oldalain a kampányhoz kapcsolódóan. Egyúttal arra kérik a közlekedőket, hogy a következő hónapokban is fokozott óvatossággal közlekedjenek, a munkaterületekre figyelmeztető és ott érvényben lévő korlátozásokat tartsák be és még utazás előtt tervezzék meg optimális útvonalukat, kalkulálják be a munkavégzésekhez esetlegesen kapcsolódó hosszabb menetidőket a
www.utinform.hu oldal segítségével.
 

Kövessen minket a Facebookon is!