Akiknek nincs ki a négy kereke
Az esemény főszervezője, Ónodi Árpád így összegezte a találkozó tapasztalatait:
– A rendhagyó nemzetközi motoros közösség tagjait nem csak a féktelen szórakozás és a jobbnál jobb koncertek kötötték össze, hanem a család, a gyerekek, az esélyegyenlőség, a kutyusok szeretete, a végeláthatatlan motoros túrák, a technikai elhívatottság és a Kiskunfélegyházi Parkerdő is. A program fénypontja – mint minden évben – a gyermekmotoroztatás volt, amiből bőven kivette a részét a Szalamandra Kétéltű Kutató-Mentő Alapítvány lánctalpas járműveivel is. Nem hiányozhatott idén sem az oldalkocsis szépségverseny, a vezetett túrák, a parádés felvonulás és a kaszkadőr show az oldalkocsisok „nyári Karácsonyáról”.
Csoportos kiránduláson tekinthették meg a vendégek pénteken a város új büszkeségét, Bács-Kiskun megye legnagyobb szökőkútját a felújított főtéren, majd szombat délelőtt a gyönyörű tájvédelmi körzet, a Péteri-tó Vöcsök tanösvényét látogatta meg az addigra már több, mint ötven járműre duzzadt motoros csapat.
A szombati délután a hatalmas felvonulás, a versenyek és a helyi, Magyaroroszágon egyedülálló oldalkocsis kaszkadőr csapat, az IZS-Team bemutatója jegyében zajlott. A legmesszibbről érkezett szóló motoros, Jos Suren 1600 kilométert tett meg Hollandiából Kiskunfélegyházáig, aminél még nagyobb teljesítmény volt Horváth Tibor kétnapos, kalandos utazása az 1034 km-re található németországi Bad Mergentheimból. Ő egy 30 évesnél idősebb ukrán Dnepr nyergében utazott, és nyerte el ezzel a legmesszebbről érkezett oldalkocsis motor díját. A legidősebb oldalkocsis motor a szegedi Tóth Sándor 1959-es gyártású 250-es Simson-ja volt, a legidősebb oldalkocsis motorosnak járó serleget pedig a 69 éves Kókai Miklós nyerte, aki 1967-es BMW- fogatával motorozott le egészen Inárcsról. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy Varga Laci bácsi 70 évesen Tapolcáról látogatott el hozzénk oldalkocsis Jawa-jával, de elkirándulta a napot a környéken, így lemaradt a versenyekről. Ő is a legidősebb oldalkocsis motoros tiszteletbeli díját kapta távollétében.
A legszebb oldalkocsis motor serlegét Puskás Gábor és népes családja vihette haza 1972-es katonai Dnepr-jükkel, a Nyíregyháza mellőli Ibrányból. A találkozó rendkívül jó hangulatban telt és számos külföldi egykori résztvevő jelezte felénk interneten, hogy ha megtörténik végre a rendes újranyitás Európában, az első útjuk a 2022-es kiskunfélegyházi Oldalkocsis Találkozóra vezet majd. Isten tartsa meg jó szokásukat!
Fotó: Fábián Adrienn és Fantoly Márton