Lelki egészséget támogató előadásokat szervez az Egészségfejlesztési Iroda
A pszichológus elmondta, hogy az elmúlt másfél év sok mindenben változtatta meg életünket. Sokakban bizonytalanságot, félelmet keltett ez az időszak, nehezen találják a helyüket a pandémia után. Van, aki azt érzi, hogy teljesen felborult az életritmusa, a megszokott életvitele. Hozzátette: ez az előadás azoknak szól, akik érzik magukon, hogy az elmúlt másfél évben feszültebbek lettek, nehezebben találják meg a helyüket és már nagyon nyomasztja őket, hogy folyamatosan igazodni kell az előírásokhoz. A sok intézkedés, amit a járványhelyet hozott magával negatívan érintette az emberek komfortérzetét, kontrollérzetét és ezt nem mindenki tudja egyformán feldolgozni.
– Normális, ha azt érezzük, hogy feszült vagyok, nehezen birkózom meg a helyzettel – mondta a pszichológus, majd hozzátette, hogy talán segít az előadás egy kis rálátást adni, hogy mitől érezhetjük magunkat jobban a bőrünkben. Önerőből sokat tehetünk a lelki egészségünkért.
A második előadás szeptember 27-én, hétfőn, 17 órakor lesz, a pszichológus vezette esemény címe: Vedd észre, hogy segíthess! A lelki traumák felismerésének segítése.
– A téma nagyon fontos, hiszen többször szembesülünk életünk során nehézségekkel, tragédiákkal. Beszűkült gondolkodás jellemzi ilyenkor az egyént és képtelen túllépni a problémáin. A környezet szerepe nagyon fontos ilyenkor, hiszen egyrészt empátiával kezelve rávilágíthat arra, hogy valami nincsen rendben, másrészt támaszt nyújthat a nehézségekkel küzdő barátnak vagy családtagnak – ismertette Modok Ágnes.
Az előadások látogatása díjmenetes, kérik, hogy részvételi szándékukat jelezzék az EFI telefonszámán: 76/784-832.
Z. A.