Helyi hírek 2021. szeptember 11. 16:00

Ma van az Elsősegélynyújtás világnapja

Ma van az Elsősegélynyújtás világnapja
Szeptember második szombatja az Elsősegélynyújtás világnapja. A tizenhat európai ország kezdeményezésére létrejött világnaphoz kapcsolódóan az Országos Mentőszolgálat az egyszerű életmentő beavatkozások fontosságára hívja fel a figyelmet.A mentők évente több tízezer olyan esettel találkoznak, ahol a beteg élete az elsősegélynyújtók bátorságán és talpraesettségén múlhat. Ilyen helyzet lehet egy erős vérzéssel járó sérülés, egy félrenyelt falat okozta fulladás, vagy akár egy újraélesztés is. Egy nyomókötés, egy Heimlich-fogás, vagy az újraélesztő mellkasi nyomások alkalmazása életet ment, de egyes esetekben, például erős mellkasi fájdalomnál a gyors mentőhívás a legfontosabb, mivel szívinfarktus esetén a legkisebb időveszteség is végzetes lehet.A már félmillió ember által használt, ingyenes Életmentő applikáció nem csak a gyors segélyhívásban segít, hanem hasznos elsősegély ismereteket is tartalmaz, ezért a letöltését a szakemberek mindenki számára ajánlják.


   
      

Kövessen minket a Facebookon is!