Helyi hírek 2021. szeptember 19. 12:00

Meddő párokat segítő képzés indul

Meddő párokat segítő képzés indul
Hazánkban egyedülálló szakirányú továbbképzést indít az Apor Vilmos Katolikus Főiskola (AVKF) Anna-Joachim programjának keretében. A résztvevők elsajátíthatják mindazt a tudást, amely birtokában képesek lesznek régebb óta gyermekáldásra váró pároknak mentális-lelki segítséget nyújtani közös életük kialakításához. A 2022 februárjában induló képzés bejelentésére a főiskola szeptember 4-ei rendezvényén került sor.

Az Apor Vilmos Katolikus Főiskola Anna-Joachim programjának tapasztalatai alapján létrehozott egy Magyarországon eddig nem elérhető, mentálhigiénés segítő képzést. Az Anna-Joachim programot azzal a céllal hozták létre 2019-ben, hogy ökumenikus-keresztény szellemben nyújtsanak intenzív és átfogó támogatást meddőséggel küzdő párok számára, továbbá felkészíthessék őket a gyermekáldás, valamint az örökbefogadás szülői hivatására is. A program neve Szűz Mária szüleire, Jézus Krisztus anyai nagyszüleire utal (Anna jelentése: kegyelemmel áldott, Joachim jelentése: Isten megvigasztal). A tréning szimbolikus elnevezése azt fejezi ki, hogy a terméketlenség állapotának ideje nem kizárólag a várakozás időszakaként mutatkozhat meg egy házaspár életében, hanem a változás dinamikus, újrakonstruáló energiájává is válhat.



A főiskolán található pedagógus-, mentálhigiénés, továbbá szociálpedagógus-képzés is (a tudományos kutatómunka lehetőségével), amely 2022 februárjától a meddő párokat segítő szakirányú továbbképzéssel bővül. A 4 félévig tartó levelező képzés célja olyan szakemberek képzése, akik mentálhigiénés/lelkigondozói eszközökkel, keresztény szellemiségben vagy arra nyitott módon támogatják a meddőséggel küzdő párokat, preventív szemléletükkel elősegítik a reproduktív egészség fenntartását és növekedését egyéni és társadalmi szinten egyaránt.

A képzés korszerű, interdiszciplináris ismereteket nyújt a reproduktívegészség-fejlesztés elméletéről és gyakorlatáról, a termékenységi problémák mentálhigiénés vonatkozásairól, és kezelésük bizonyítottan hatékony módszereiről, csakúgy, mint a humán reprodukció orvosi megsegítésének lehetőségeiről és az örökbefogadás társadalmi, jogi és pszichológiai kérdéseiről. A képzésben hangsúlyt kap a hivatásszemélyiség kialakításának önismereti megalapozása, a preventív szemlélet elsajátítása, a kutatásmódszertani és diagnosztikai elvek megismerése és az önálló szakirodalom-feldolgozás készségének kialakítása is.



Apor Vilmos Katolikus Főiskola

A Váci Egyházmegye fenntartásában álló, pedagógus- és szociálpedagógus képzéssel, valamint a hitéletben segítőként dolgozók (kántorok, katekéták, lelkipásztori munkatársak) képzésével foglalkozó felsőoktatási intézmény. A Zsámbékon 1929-ben alapított tanítóképző szellemi és jogutódja. Alap- és mesterképzésein államilag elismert BA és MA diplomát ad, de számos szakirányú továbbképzéssel is segíti a már diplomával rendelkezőket. Székhelye Vác festői szépségű egyházi központjában, a székesegyház szomszédságában álló történelmi épület, emellett Budapesten egy modern, XXI. századi igényességű campusszal is rendelkezik.

A főiskola szakmai tevékenysége tudományos ismeretekre és nemzetközi kapcsolatokra épülő oktatási gyakorlat alapján, katolikus szellemben – így más vallású, gondolkodású jelentkezők felé is teljesen nyitottan – zajlik, különös hangsúllyal az atipikusan fejlődő gyermekekre fókuszáló és alternatív pedagógiai módszerekre.
   

Kövessen minket a Facebookon is!