Közélet 2014. október 22. 20:00

Megalakult a Roma Nemzetiségi Önkormányzat

Képgaléria
Megalakult a Roma Nemzetiségi Önkormányzat
Buza Flóriánt választották társadalmi megbízatású elnökké

Dr. Andrási Ádám, a Választási Bizottság elnöke tájékoztatójával kezdődött a Roma Nemzetiségi Önkormányzat alakuló ülése. Ismertette a kisebbségi választás eredményeit, mely szerint Buza Ferenc Jánosné, Búza Flórián, Kecskeméti István és Szabó Elizabeth alkotják a képviselő-testületet, valamennyien a Lungo Drom színeiben.

A képviselők letették az esküt, majd megválasztották a tisztségviselőket és döntöttek az SZMSZ felülvizsgálatáról.

Az alakuló ülésen a Roma Nemzetiségi Önkormányzat tagjai közül társadalmi megbízatású elnököt választottak, Buza Flórián személyében, az elnökhelyettesi posztra egyhangú szavazást követően Szabó Elizabeth került.

tli

Kövessen minket a Facebookon is!