Sport 2021. november 29. 11:00

Itthon nyert a KKC

Magabiztos játékkal szerezte meg a győzelmet hazai pályán a Kiskunfélegyházi KC felnőtt férfi kosárlabdacsapata a DEAC II. ellen az NB II. keleti csoportjának 7. fordulójában. A tartalékosan felálló DEAC II. első vereségét szenvedte el a szezon során. 91-76-os sikerével a KKC megerősítette 6. helyét a bajnoki táblázaton.

A KKC 3 győzelemmel és 4 vereséggel a háta mögött várta a találkozót, míg a DEAC II. az első hat bajnokiját megnyerve hibátlan mérleggel rendelkezett. A vendég együttes cserék nélkül, tartalékosan érkezett Kiskunfélegyházára.

Az első negyed kiegyenlítetten alakult, amelynek végén 23-18-ra a KKC-nál volt az előny. Ez a különbség a második szakaszban 20 pont fölé is nőtt. A szünetre 54-34-es állással vonultak le a csapatok.

A fordulást követően állandósulni látszott a differencia. A DEAC II. játékosai mindent megtettek a felzárkózásért, ami minimálisan ugyan sikerült, de nem veszélyeztették a KKC győzelmét.

A hajárban 79-69-es állásnál fontos hárompontost ért el a KKC, amivel lényegében lezárta a mérkőzést.

Félegyházi oldalon Vladimir Vujadinovics és Gál Martin 26-26 pontot szerzett, míg a DEAC II. oldalán Bak Márton 31 pontot ért el.

Férfi NB II. keleti csoport 7. ford., 11. 28.
Kiskunfélegyházi KC – DEAC II. 91-76

(23-18, 31-16, 20-23, 17-19)