Sport 2021. november 29. 12:00

Két újabb félegyházi sportoló lett országos bajnok

Képgaléria
Két újabb félegyházi sportoló lett országos bajnok
Kiváló eredményeket értek el a Kiskunfélegyházi Birkózó SE ifjúsági korú versenyzői a Kadet Szabadfogású és Női Országos Bajnokságon. Ketten bajnoki címet szereztek, továbbá egy ezüst és bronzéremmel térhettek haza Kaposvárról, az elmúlt szombaton.

A férfiak mezőnyében, a -65 kg-os súlycsoportban Biblia Róbert a nehezebb ágra került, mert többek között a kadet világbajnokság bronzérmesével is meg kellett küzdenie a döntőbe jutásért, de mindenkit legyőzött és a legvégén Ő állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára. Robi Szászrégeni magyar fiú, négy éve a KBSE versenyzője, a Kozma István Magyar Birkózó Akadémián tanul. Nevelő edzője: Peres Miklós.

A másik bajnok Tapodi Rebeka
, az 53 kg-osok között érte el eddigi legnagyobb sikerét, miután mindenkit magabiztosan legyőzve szerezte meg az aranyérmet.

Ezüstérmes Tapodi Zsófia, a 69 kg-osok között. Még serdülő korú, de már az idősebbek között is le tudott győzni három ellenfelet.

A 65 kg-osok között Kiss Viktória lett a bronzérmes, két-két győzelemmel és vereséggel.

Edzők: Ván Jenő, Szabó József, Kelemen András és Polyák Dániel.
     

Kövessen minket a Facebookon is!