Kitekintő 2022. január 4. 16:00

Zente egyre ügyesebb, már képes lábra állni

Zente egyre ügyesebb, már képes lábra állni
Két évvel ezelőtt egy egész ország fogott össze Zentéért, a gerincvelői izomsorvadással született kisgyermekért. A gyógyulásához szükséges gyógyszerhez 700 millió forintra volt szükség, így a szülők gyűjtésbe kezdtek, mondván, nincs veszítenivalójuk. Nem is volt hasztalan reménykedniük, hiszen Zente, ha csak rövid időre is, de már képes lábra állni.

Borítókép: Zente SMA 1 Tiny Hero – Stronger than SMA

Az RTL Klub a minap Zente családjával köszöntötte az új esztendőt. A kisfiú édesanyja elmondta, hogy mostanra már nem csak rövid távú tervekkel számolnak, hiszen gyermekük a kezelésnek köszönhetően egyre ügyesebb. Krisztina bízik abban, hogy mire Zente iskoláskorú lesz, már képes lesz egyedül is boldogulni – írta cikkében az Index.

Zente sikersztorija után egyébként több, hozzá hasonló problémával küzdő gyermek családja is gyűjtésbe kezdett, idén áprilisban pedig Kásler Miklós bejelentette, hogy állami finanszírozással is lehetővé vált az SMA-s betegek kezelése.
    

Kövessen minket a Facebookon is!