Helyi hírek 2022. május 11. 12:00

Lezárult az Óvodások hete programsorozat a könyvtárban

Képgaléria
Lezárult az Óvodások hete programsorozat a könyvtárban
Körülbelül kettőszáz közép- és nagycsoportos óvodás gyermek vett részt a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtár rendezésében megvalósult Óvodások hete elnevezésű programsorozaton. A részletekről Regéci Márta, az intézmény gyermekkönyvtárosa beszélt.

– Az április 25-e és május 9-e között zajló eseményre összesen nyolc csoport jelentkezett, akik játékosan, egy szelektív hulladékgyűjtésről szóló dal segítségével ismerkedtek a fölösleges dolgok környezettudatos válogatásával, újrahasznosításával. A legbátrabb ovisok segíthettek a könyvtári manónak a huncut módon összekevert szemetek szortírozásában, majd előadtuk nekik a Mire jó egy lyukas zacskó? című papírszínházi mesét. Az alkalmak közös könyvnézegetéssel zárultak, valamint minden kisgyermek a Macsekról, a színi előadás főszereplőjéről mintázott könyvjelzőt vihetett haza – foglalta össze Márta az esemény lényegét.

V. B.
              
Fotó: Fantoly Márton
                  

Kövessen minket a Facebookon is!