Kultúra 2014. február 6. 13:05

Félegyháza nagy mesemondójára emlékeztek a könyvtárban

Képgaléria
Félegyháza nagy mesemondójára emlékeztek a könyvtárban
Felolvasó délelőttel kezdődött január 6-án a Móra Ferenc-emléknapok rendezvénysorozata Kiskunfélegyházán a városi könyvtárban. A nagy mesemondó halálának 80-dik évfordulójára emlékezik idén szülővárosa. A felolvasó délelőttön Vészits Andrea köszöntötte a fiatalokat. Móra Ferenc dédunokája arra mutatott rá, hogy az olvasásnak, az irodalmi művek előadásának milyen jelentős szerepe van a személyiség formálódásában.

Hat általános iskola és a Móra Ferenc Gimnázium tanulói vállalkoztak a Móra-művek bemutatására a könyvtárban. Csatlakoztak hozzájuk a székelyudvarhelyi Móra Ferenc Általános Iskola növendékei is, akik a napokban a Constantinum Nevelési-Oktatási Intézményben vendégeskednek. A kora délutánig tartó rendezvényen közel kétszáz diák vesz részt.

 

H. S.

Kövessen minket a Facebookon is!