Hirdetmények 2023. január 4. 14:00

Ne öntsünk hamut, salakot a kukákba!

Ne öntsünk hamut, salakot a kukákba!
A vegyes tüzelésű kazánok, kályhák használata során a fűtés melléktermékeként salak és hamu keletkezik, ami nem kommunális hulladék. Nem viszik el a kukát, amennyiben ilyen hulladékot helyeztek el benne.

Az FBH-NP Nonprofit Kft. felhívja a figyelmet, hogy a hamu, salak és kazánpor egyrészt a hulladékrakodók egészségére, másrészt a tehergépjárművek működőképességére is veszélyt jelent, tekintettel arra, hogy tűzveszélyes és előidézheti a további hulladék begyulladását.

A szolgáltató ezért javasolja, hogy a hamut lehetőség szerint a telkükön hasznosítsák, mivel a kihűlt fahamu számos nyersanyagot tartalmaz, az akár a komposztban is hasznosítható.

Amennyiben a hulladékszállító cég személyzete hamut talál a gyűjtőedényzetben, nem szállítja el azt.
               

Kövessen minket a Facebookon is!