Helyi hírek 2022. november 30. 07:00

Lakossági fórumra várta a Haleszban élőket Ván Jenő

Képgaléria
Lakossági fórumra várta a Haleszban élőket Ván Jenő
Második lakossági fórumát tartotta meg november 29-én, kedden Ván Jenő, a 10. számú választókörzet önkormányzati képviselője. Az egykori haleszi iskolában rendezett eseményen megjelent Csányi József polgármester és Juhász László, a városüzemeltetési osztály vezetője is.

A fórum nyitányaként a képviselő köszöntötte a megjelenteket, majd örömmel jelentette be egy évek
óta húzódó beruházás megvalósulását: 49 lámpatestet szereltek fel Halesz belterületére. Csányi József polgármester beszédében ismertette a közelmúlt fejlesztéseit a városban. Kitért a Pázmány utca, az Oskola utcai parkoló, a Deák Ferenc utca valamit a Korona utca beruházásainak részleteire. Szó esett a Móravárosi Bölcsőde elkészüléséről és a Molnártelepi út felújításának feladatáról, amely ügyben elmondta, hogy a pályázat beadása a soron következő lépés, így állami finanszírozással megvalósulhat a projekt, ami tárgyában már 6 éve dolgoznak.

Ismertette, hogy az autópálya mellett, a félegyházi nyugati elkerülő szakasz mellett lévő ivóvízvezeték
kiépítésének lehetősége napirenden van, mivel igény mutatkozott ezen a szakaszon fejlesztésre. Az
Ipari Park II. területén van a vezeték csatlakozása, erre a kiviteli tervek elkészültek. A Bácsvíz Zrt. is
ígéretet tett, hogy a jövő évi programjukban szerepel ennek a szakasznak a megtervezése. Víztisztaság, vízbiztonság szempontjából is nagyon kedvező lesz, ha ez a gerincvezeték megépül az említett helyen. Hozzátette: 2024-ben van realitása, hogy ez megtörténik.

A polgármester beszélt a városban megvalósuló beruházásokról a jövőben: a Vasas-pálya és a Zöld
város projekt folytatásának részleteit ismertette. A Vasas-pálya tekintetében elmondta, hogy többek
között egy olyan KRESZ-parkot készülnek ott kialakítani, ahol a Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság
segítségével rendszeresen általános iskolás korú diákoknak szerveznének KRESZ órákat és
közlekedésbiztonsági előadásokat.

A megjelenteket tájékoztatta a 451-es számú főút állami beruházásáról is, ami városunkat több
ponton is érinti. Egy körforgalmat alakítanak ki a Csanyi út és az elkerülő kereszteződésében,
ahonnan aztán kerékpárút vezet majd a Tesco előtti körforgalomig, illetve az említett főút nagy része
mellé is kerékpárutat terveznek, Kiskunfélegyháza és Gátér között. Szó esett az épülő nemzetközi
kamionparkolóról, ami egy zárt terület lesz mosdóval, étteremmel, pihenési lehetőséggel,
biztonságosan – ez uniós forrásból készül majd el.

Elmondta, hogy a bugaci úton a Lidl logisztikai központot épít, ami a tervek szerint 150 embernek ad
majd munkát. Beszélt a városban meglévő kamerarendszerről, amely részét képezi a rendszámfelismerő rendszer is, segítségével sikerült már bűncselekmények elkövetőit azonosítani. Megtudtuk, hogy jelenleg 137 működő kamera pásztázza a várost, ennek a bővítését is tervezik.

Végezetül beszélt arról, hogy jelentős tartalékkal rendelkezik városunk, de ahogy fogalmazott, nem
szabad megfeledkezni arról, hogy az előzetes kalkulációk alapján körülbelül másfél milliárd forinttal
kell több gáz- és villanyszámlát fizetni.

A fórum végén a megjelentek kéréseket, kérdéseket fogalmaztak meg, amelyek között volt levágott
gallyak elszállításának ügye, kerékpártárolókban elhelyezhető kameratelepítés lehetősége, a közlekedés biztonságának fokozása fanyesésekkel, házszámok ügye, a tanyagondnokok hiánya és elmérgesedett szomszédi viszony is. Az illetékesek a kéréseket feljegyezték, és gondoskodnak azok megoldásáról.
                
Z. A. 

Fotó: Fantoly Márton
                    

Kövessen minket a Facebookon is!