Helyi hírek 2023. január 18. 18:00

Ültetvény a padláson

Ültetvény a padláson
A kiskunfélegyházi rendőrök elfogtak egy autószerelő műhelyből árusító drogdílert és egy termesztőt is, mindketten helybeliek. A kutatás során a nyomozók jelentős mennyiségű kábítószert, valamint cannabisültetvényt találtak és foglaltak le.

Egy névtelen lakossági bejelentés alapján kezdett el nyomozni a Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság, miszerint az egyik helyi autószerelő műhelyben kábítószerrel kereskednek – számolt be a Zsaru Magazin Facebook-oldala.– A több hónapos nyomozás során birtokunkba került információk alapján feltételezhető volt, hogy a műhely területén illegális cselekmény zajlik, ezért G. Richárdnál (38) szeptember 30-án a kollégákkal kutatást tartottunk – mondja Keresztesi Lóránt törzszászlós, a Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság vizsgálója. – Az autószerelőnél több droggyanús terméket találtunk, amelyeket nagyon keresni sem kellett. A műhely hátuljában, a horgászfelszerelés mellett sorakoztak a polcon a különböző szerek. Volt közötte hasis, kokain, valamint egyéb, illegálisnak minősülő gyógyszerek is. A kutatás során előkerültek a kábítószer csomagolásához és adagolásához szükséges eszközök, valamint 1 millió forint.Ezzel egy időben egy másik férfi, Gy. Nándor (33) is képbe került, így az ő otthonában is kutatást tartottunk. A garázsban egy plafonról lelógó kötél keltette fel a figyelmünket, amiről kiderült, hogy a padlásfeljáró ajtaját nyitja. Amint meghúztuk a kötelet, a padlásajtó kinyílt, és máris megcsapta orrunkat a cannabis jellegzetes szaga. A helyiséget rendkívül jól felszerelték, profi elszívórendszer gondoskodott arról, hogy az árulkodó szag ne jusson ki a padlásról. Sátrakban termesztették a marihuánát, lámpákkal világították meg, és klímaberendezés nyújtotta a megfelelő hőmérsékletet. Összesen 47 tő cannabist, 71 gramm növényi gubacsot, valamint 41 gramm tőmetszetet és -hajtást találtunk.Gy. Nándor tagadta, hogy kereskedelmi célra termesztette a növényeket. Állítás szerint saját magának nevelte azokat, ugyanis azt hallotta, hogy a cannabisból kipréselt olaj hatékony a koronavírus ellen.Ezen állítása azonban nehezen hihető annak fényében, hogy kereskedelmi mennyiségben termesztett, ráadásul az ehhez szükséges berendezés értéke mintegy 6 millió forint lehetett. Gy. Nándort és G. Richárdot a zsaruk őrizetbe vették, a bíróság október 3-án elrendelte letartóztatásukat.

Rádi Mónika

Fotó: Szabó Gabriella
                        

Kövessen minket a Facebookon is!