Helyi hírek 2023. április 13. 18:00

Petőfi-versek felolvasásával ünnepelték a költészet napját a könyvtárban

Képgaléria
Petőfi-versek felolvasásával ünnepelték a költészet napját a könyvtárban
Petőfi-felolvasónapot tartottak a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárban a költészet napja alkalmából. Az április 13-i esemény a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület szervezésében valósult meg, ahová a középiskolásokon kívül városunk vezetői is meghívást kaptak. Balla László és Rosta Ferenc alpolgármesterek, illetve a hivatal néhány dolgozója is szívesen tett eleget a felkérésnek. A részletekről Kállainé Vereb Mária, a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület elnöke számolt be.

– A költészet napját József Attila és Márai Sándor születésnapján, vagyis április 11-én ünnepeljük. Évek óta hagyomány, hogy ekkor felolvasónapot tartunk különböző magyar lírai kiválóságok műveiből. Idén Petőfi Sándorra esett a választásunk, hiszen a költő születésének 200. évfordulójáról 2022-ben és 2023-ban számos rendezvényen megemlékezünk. Városunk vezetői, Balla László és Rosta Ferenc alpolgármesterek is elfogadták meghívásunkat, majd a könyvtár munkatársai és a helyi középiskolák delegáltjai, összesen 182-en olvastak fel szabadon választott Petőfi-műveket. A napot a Szülőföldemen című vers közös szavalatával kezdtük, amiről tudjuk, hogy a költő 1848. június 6-8. között Kiskunfélegyházán írta. A délután folyamán a civil és a nyugdíjas szervezetek tagjai és a Kiskun Múzeum munkatársai érkeztek hozzánk.

V. B.

Fotó: Fantoly Márton
                         

Kövessen minket a Facebookon is!

Cimkék: Petőfi-emlékévek