Kultúra 2023. június 22. 09:00

Petőfi költészete a kortárs és képző iparművészetben

Petőfi költészete a kortárs és képző iparművészetben
Bicentenáriumi kiállítás nyílik a Kecskeméti Katona József Múzeumnak ajándékozott alkotásokból a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárban június 23., péntek 17 óra. Az eseményt megnyitja a vendégkiállítás kurátora: ifj. Gyergyádesz László Móra Ferenc-díjas művészettörténész, a Kecskeméti Katona József Múzeum képzőművészeti osztályvezetője. Közreműködik: Varga Katica, a Magyar Örökség-díjas Credo Együttes énekese.

Borítókép: Lisányi Endre: Zarándoklat Kiskőrösre

A kiállításon látható művek alkotói:
 ’57 Palásti Erzsébet, Albert Judit, Bogdán Zoltán, Bohus Áron, Bornemisza Rozi, Bráda Tibor, Czóbel Marianna, Csízy László, Damó István, Decsi Ilona, Drozsnyik István, Éberling Anikó, Elek Ágnes, Finta Edit, Ghyczy György, Gonda Zoltán, Gyémánt László, Haász Ágnes, Hegedűs 2 László, Henn László András, Kántor József, Kelemen Dénes Lehel, Kéri Imre, Kiss Ilona, Kneisz Eszter, Láng Eszter, Lichner Barbara, Lisányi Endre, Marosi Kata, Mátrai István, Mikáczó Alexandra, Miklós Árpád, Miklosovits László, Molnár Sándor, Németh Géza, Orient Enikő, P. Boros Ilona, Pápai Lívia, Pató Károly, Pipei Borbála, Pittmann Zsófia, Réti Ágnes, Simon Zsolt, Sor Júlia, Sor Tibor, Spitzer Fruzsina, Szabó János, Szamos Iván, Szamódy Zsolt Olaf, Szitás Bernadett, Tóth Yoka Zsolt, Török Tamás, Vass Tibor, Zilahi Nono.

               

Pittmann Zsófia: Tíz forint
                  

Kövessen minket a Facebookon is!

Cimkék: Petőfi-emlékévek