Kultúra 2023. június 27. 08:00

Megújul a Petőfi Sándor Emlékház

Megújul a Petőfi Sándor Emlékház
A Kiskun Múzeum Petőfi 200 programba bekapcsolódó sikeres pályázatának köszönhetően felújítják a Petőfi Sándor Emlékházat. A munkálatok már gőzerővel zajlanak, amelyek eredményeként egy megújult külsejű, modern kiállítótérrel rendelkező emlékházban várják idén ősztől a kultúraszerető nagyközönséget.

A felújítás ideje alatt folyamatos tájékoztatást nyújtunk a munkálatok állapotáról, ezzel egyidejűleg – a Petőfi 200 program célkitűzéseihez igazodva – online és offline aktivitásokkal, pályázatokkal, programokkal, sajtóeseményekkel igyekeznek méltóképpen megemlékezni az Alföld költőjéről.Az eseménysor csúcspontja az október 13-i megnyitó, illetve az azt követő nyitóhét lesz, amelyről bővebb tájékoztatást folyamatosan ad majd az anyaintézmény.

A Petőfi Emlékház felújítási projekt keretében egy kérdőíves felmérést végez a Kiskun Múzeum Petőfi-kultusz Kiskunfélegyházán címmel. Szeretnék pontosan megtudni, mit is jelent Kiskunfélegyháza lakosai számára Petőfi Sándor életműve.

A kérdőíveket online is ki lehet tölteni, a következő linkekre kattintva:

Kérdőív diákoknak: http://bit.ly/43SedE1

Kérdőív felnőtteknek: bit.ly/3CF6KMH

A kérdőíveket június 30-áig lehet kitölteni.
                 

Kövessen minket a Facebookon is!

Cimkék: Petőfi-emlékévek