Kultúra 2023. augusztus 22. 17:00

Elhunyt Pap Éva Jászai-díjas színművész

Elhunyt Pap Éva Jászai-díjas színművész
A Madách Színház társulata mély megrendüléssel értesült Pap Éva Jászai-díjas színművész haláláról.

Pap Éva 1961-ben végzett a Színház és Filmművészeti Főiskolán, majd a Szegedi Nemzeti Színházhoz szerződött. Később tagja volt a Nemzeti Színháznak, a Vígszínháznak, a zalaegerszegi Hevesi Sándor Színháznak, a kecskeméti Katona József Színháznak és Nyíregyházán a Móricz Zsigmond Színháznak.

1994-től 2003-ig játszott a Madách Színházban, az Oliver című előadásban az Öreg Sallyt, a Lugosiban Mimi Archot. Legjelentősebb szerepe Németh László: Széchenyi című drámájában Crescenita, amelyben férjével, Koltai Jánossal állt színpadra. Pap Évát több tucatnyi magyar filmben láthatta a közönség, Keleti Márton, Makk Károly vagy Fábri Zoltán műveinek rendszeres szereplője volt.

A Madách Színház társulata szomorúan búcsúzik Pap Évától, emlékét szeretettel megőrzik – írta a teátrum közösségi oldalán.
           

Kövessen minket a Facebookon is!