Program 2023. szeptember 27. 06:00

Irodalmi séta az Ótemplom kertjében

Irodalmi séta az Ótemplom kertjében
Irodalmi sétára hívják az érdeklődőket szeptember 27-én, szerdán 15 órától az Ótemplom kertjébe a Petőfi-fordítók domborműveihez. A Petőfi-emlékévhez kapcsolódó eseményt a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület és Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata szervezi. A megjelenteket Kállainé Vereb Mária egyesületi elnök köszönti, majd a sétát Tóth Gyuláné nyugalmazott iskolaigazgató, az egyesület tiszteletbeli tagja vezeti.

Borítókép: MTI illusztráció

A továbbiakban a fordítók munkásságát ismerteti: dr. Bánki-Horváth Mihály középiskolai tanár Eugen Jebeleau román költő, Tóth Istvánné nyugalmazott középiskolai tanár, egyesületi elnökhelyettes Giuseppe Cassone olasz költő, dr. Kőfalviné dr. Ónodi Márta részlegvezető főlevéltáros, vezetőségi tag Kerbeny Károly német költő, Vas Viola középiskolai tanár pedig Sir John Bowring angol költő életéről és írásairól beszél. A fordítók verseit félegyházi középiskolás diákok szavalják.

V. B.
           

Kövessen minket a Facebookon is!

Cimkék: Petőfi-emlékévek