Helyi hírek 2023. szeptember 22. 15:00

Bringára fel, BiciBusszal!

Bringára fel, BiciBusszal!
Elindult az első BiciBusz Kiskunfélegyházán. Szeptember 22-én, pénteken reggel mintegy 15 fős csapat tesztelte az új, Európa több pontján már sikerre vitt közlekedési alternatívát a Bankfalu – Platán iskola – Móraváros vonalon.A kezdeményezés célja, hogy az előre kijelölt útvonalon minél több gyermek menjen a lehető legnagyobb biztonságban óvodába és iskolába kerékpárral. A gyerekeket természetesen felnőttek is kísérik. Fekete-Setény Tamara rendőr zászlóstól, a Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság balesetmegelőzési előadójától megtudtuk, hogy az első BiciBusz „járaton” mintegy 15-en utaztak, ami kezdésnek kifejezetten jónak mondható. Jövő héten pénteken újra indul a BiciBusz ezen az útvonalon, és vannak már kezdeményezések további intézményekhez is.Az érdeklődők a Kiskunfélegyházi BiciBusz Facebook-csoportban tájékozódhatnak a további részletekről.
                   

Kövessen minket a Facebookon is!