Helyi hírek 2023. szeptember 29. 06:00

Elkészítteti az önkormányzat a Csanyi úti kerékpárút terveit

Képgaléria
Elkészítteti az önkormányzat a Csanyi úti kerékpárút terveit
13 napirendi pontot tárgyalt meg szeptember 28-án, csütörtökön Kiskunfélegyháza képviselő-testülete.A városatyák megvitatták többek között a Csanyi úti kerékpárút tervezési feladatai tárgyában született előterjesztést, és egyetértettek azzal, hogy a Csanyi út – Szentesi út – vasúti átjáró szakaszon önálló kerékpárút létesüljön. A tervezéssel kapcsolatos feladatokhoz bruttó 7 millió 608 ezer forint forrást nyújt az önkormányzat a 2023. évi költségvetés általános tartaléka terhére.

Támogatta a testület a Bursa Hungarica felsőoktatási önkormányzati ösztöndíjrendszer 2024. évi fordulójához való csatlakozásról szóló előterjesztést is. Az erről szóló határozatban arra is kötelezettséget vállalt a grémium, hogy a 2024. évi költségvetési rendeletben 4 millió forint előirányzatot bocsát
rendelkezésre e célra.

A félegyházi képviselőtestület legközelebb október 26-án, csütörtökön ülésezik.
              
Fotó: Fantoly Márton
                      

Kövessen minket a Facebookon is!