Kultúra 2023. szeptember 30. 10:00

Közös mesefelolvasással ünnepelték a népmese napját

Képgaléria
Közös mesefelolvasással ünnepelték a népmese napját
Az általános iskolások és kisérőik közös mesefelolvasással ünnepelték a népmese napját szeptember 29-én, a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárban.

A népmese napját 2005. szeptember 30-a óta ünnepeljük, ami Benedek Elek, a nagy mesemondó születésének napja. A kezdeményezés célja az volt, hogy a könyvtárosok, az óvónők, a pedagógusok és a mesével foglalkozó szakemberek, valamint a meseszerető gyerekek és felnőttek ezen a napon megkülönböztetett tisztelettel forduljanak mind a magyar, mind más népek meséi felé.

A pénteki eseményre mintegy 200 diák és tanára látogatott el, akik egymásnak olvastak fel történeteket, majd Varga Mihály, a bugaci betyár előadásába csatlakozhattak be a bátor gyerekek. Mihály ismerős lehet a Félegyházi Kenyérgyár Betyár Cipó reklámplakátjairól. Az érces hangú, nagy bajszú ember igazi színfoltja volt az iskolások napjának, hiszen népviseleti ruhája, kiegészítői nem mindennapi látványt nyújtottak a leginkább digitalizált közegben felnövő generációnak.

V. B.

Fotó: Fantoly Márton
         

Kövessen minket a Facebookon is!