Helyi hírek 2023. október 1. 12:00

Összefogás a kárpátaljai magyarokért

Képgaléria
Összefogás a kárpátaljai magyarokért
Jótékonysági orgonakoncertet tartottak szeptember 30-án, szombaton a Szent István Templomban.

A szervező Nemzeti Összetartozás Alapítvány a koncertből befolyt teljes összeget a kárpátaljai magyarok megsegítésére fordítja, azon belül is az oktatási és szociális intézmények javára. A nagyszabású összefogást mi sem mutatja jobban, hogy nemcsak városunkban, hanem Fonyódon, Ócsán, Mezőtúron és Székesfehérváron is fellép az orgonakoncert művésze, Teleki Miklós Artisjus-díjas orgona- és zongoraművész. Az előadó repertoárja széles skálán mozog: a barokk kortól egészen napjainkig számos szerző művét szerepelteti műsorain. Orgonakoncertjein a kora barokktól kezdve Bach, Brahms, Mendelssohn, Cesar Franck jelentősebb műveit, valamint Liszt Ferenc összes darabját játssza. Többek között ezekből kaphatott ízelítőt a hallgatóság.

T. L.
             

Kövessen minket a Facebookon is!