Kunszállás 2023. október 4. 17:00

Az állatvédelemről tanultak a kunszállási óvodások

Az állatvédelemről tanultak a kunszállási óvodások
Az állatok világnapja alkalmából az Argosz Állatvédő Egyesület munkatársai és kutyusai látogattak el a Kunszállási Mosolyvár Óvoda és Bölcsődébe szerdán. Az iskola vezető kiképzője Szabó Attila és munkatársa, Jakubekné Rusznyák Zsuzsanna négylábú barátaikkal érkeztek: Márcust a labradort, Elit, a mentett keverék kutyát és Cassiát a csehszlovák farkaskutyát vitték vendégségbe a gyerekekhez.

Borítókép: beküldött fotó

A játékos foglalkozás célja az állatvédelemmel kapcsolatos szemléletformás volt, amit nem lehet elég korán kezdni – vallja az kunszállási óvoda vezetője, Horváthné Gellért Emőke. A megyei hírportál kérdésére elmondta, hogy a foglalkozáson szó volt a megfelelő házi kedvenc kiválasztásán keresztül, az állatokról való helyes gondoskodáson túl az alapvető kellékek beszerzéséről, a helyes és felelős állattartásról. Beszéltek a munka- és segítőkutyákról és arról, hogy hogyan érdemes megközelíteni egy idegen kutyát. A foglalkozás során hallott tudnivalókat a gyerekek nyomtatott formában is megkapták, így otthon szüleikkel, testvéreikkel is át tudják beszélni ezt a fontos témát. 
                      

Kövessen minket a Facebookon is!