Helyi hírek 2023. október 14. 15:00

Nyári idő az Őszi virágünnepen

Képgaléria
Nyári idő az Őszi virágünnepen
Októbert meghazudtoló, szinte késő nyári időjárás fogadta az Őszi virágünnep résztvevőit október 14-én, szombaton, a Petőfi-téren és a Hattyúház előtti sétányon.

A Móra Ferenc Művelődési Központ által megálmodott rendezvény az évek alatt hatalmas forgataggá nőtte ki magát és évente kétszer, tavasszal és ősszel is megszervezik. Kézművesek, kertészetek, virágüzletek települnek ki és évszakhoz megfelelő igazán bőséges kínálattal látják el a szépre vágyókat. Az ősz slágerei az árvácskák, krizantémok, csarabok, örökzöldek mellett szobanövényekből is válogathattak a megjelentek, de természetesen a dekorációs termékek, használati cikkek, sőt, a szezonális zöldségek és gyümölcsök sem hiányoztak a standokon. Nagy sikert aratott idén is a festett tök, amit előszeretettel vásároltak ifjak és idősebbek is.

A vásárlás mellett egy tárlatot is megtekinthettek a látogatók, hiszen a XIII. Virágos Félegyházáért Mozgalom résztvevőinek kertjeiről készült felvételeket állították ki a téren.

Z. A.

Fotó: Fantoly Márton
          

Kövessen minket a Facebookon is!