Kitekintő 2023. november 10. 16:00

A Föld legmelegebb októbere lett az idei

A Föld legmelegebb októbere lett az idei
Néhány napja oszotta meg az OMSZ közösségi oldalán, hogy hazánkban országos szinten a harmadik legmelegebb volt az idei október a mérések kezdetéhez képest. Globális szinten már más a helyzet, a legfrissebb adatok elemzése (ERA5) alapján elmondható, hogy a mérések kezdete óta a 2023-as október bizonyult a Föld legmelegebb októberének.Az 1991-2020-as klimatológiai átlaghoz képest az idei októberi középhőmérséklet +0,85 fokkal alakult magasabban, a korábbi 2019-es rekordot pedig 0,4 fokkal haladta meg. Az idei év pedig jó úton halad a legmelegebb év címének elnyeréséhez: hacsak a november és a december nem lesz rekord hűvös, akkor ez bizonyulhat az eddigi legmelegebb évnek globális szinten ugyancsak a mérések kezdetéhez képest írta Facebook-oldalán az Országos Meteorológiai Szolgálat.Források: @ScottDuncanWX, @Climatologist49
       

Kövessen minket a Facebookon is!