Kultúra 2024. január 11. 17:00

Elhunyt Jakab Csaba

Elhunyt Jakab Csaba
Meghalt Magyarország első számú szinkronhangja, Jakab Csaba. A színművész egyedi orgánumát még azok is egészen biztosan ismerték, akik soha életükben nem látták az arcát, vagy nem látták valamely darabban játszani.

Borítókép: MTI

Jakab Csaba már a 70-es évek közepétől a Vígszínházban gyakornokoskodott, ezt követően pedig filmes és színházi projektekben egyaránt foglalkoztatták. Első játékfilmes szerepe 1981-ben találta meg, amikor is a Transzport című alkotásban tűnt fel.

Magyarország sok színházában kapott drámai, zenés, prózai és vígjátéki szerepeket, de az igazi terepe talán a szinkronizálás volt.

Ő adta például Chuck Norris és Jean-Claude Van Damme magyar hangját, de 2007-2011-ig a Movies 24, 2013-2017-ig az AXN Black 2017 óta pedig a Sony Movie Channel csatorna hangja is volt. 2023-tól az RTL több műsorában is szerepelt, utoljára élő adásban a Sztárbox első epizódjában láthattuk ringszpíkerként számolt be a Blikk.
              

Kövessen minket a Facebookon is!