Kistérség 2024. február 14. 15:00

Egészséges újszülöttet találtak a halasi kórház babamentő inkubátorában

Egészséges újszülöttet találtak a halasi kórház babamentő inkubátorában
A Péntek Zita nevet kapta az a kislány, akit a Kiskunhalasi Semmelweis Kórház főbejárata mellett, a gyermekszakrendelőnél található babamentő inkubátorában találtak az intézmény dolgozói február 9-én, csütörtök hajnalban. Az öt és fél év működő babamentő inkubátorban ő az első újszülött, akit benne hagytak – tudatta az intézmény.

Az első vizsgálatok alapján Zita egészséges, 2600 gramm és 46 centiméter. A gyors megtalálásának és szakszerű ellátásának köszönhetően szerencsére nem hűlt ki nagyon. A babára még alapos kivizsgálás és az ilyenkor szükséges ellátások várnak, majd egy darabig a kórház újszülött osztályán marad – közölte az intézmény, amelyről a megyei hírportál is beszámolt.

A kórházi közleményben az áll, hogy a csecsemő további sorsával, esetleges örökbefogadással kapcsolatban a kiskunhalasi kórház nem tud tájékoztatást adni, a hivatalos gyámügyi eljárást, a csecsemő további sorsát az illetékes hatóság intézi.
                                   

Kövessen minket a Facebookon is!