Program 2024. április 1. 12:00

XXVIII. Kadarka Nemzetközi Nagydíj Borverseny Kiskőrösön

XXVIII. Kadarka Nemzetközi Nagydíj Borverseny Kiskőrösön
Immár 28. alkalommal rendezik meg a Kadarka Nemzetközi Borversenyt április 5-én, Kiskőrösön, a Petőfi Sándor Művelődési Központban. Az esemény célja, hogy e jelentős, egyedi szőlő- és borfajta nemcsak, hogy fennmaradjon, hanem még ismertebbé, szeretettebbé váljon, és minél többen fogyasszák nemcsak Európában, hanem a világon is.

Ezen kívül azt a célt is szolgálni tudja, hogy a hagyományaink, a gasztrokultúránk megőrzése érdekében fellendítsük, illetve felkeltsük a borfogyasztók érdeklődését. Mindannyian tudjuk, hogy a Kadarka a legmagyarabb vörösbor. Hungarikum szőlőből, fűszeres, könnyed bort ad, amely nagyon jól illik a magyaros ételekhez.Program:

9.00 Vendégvárás, regisztráció

10.00 Ünnepélyes megnyitó

10.30 Borbírálat

10.30 Kerekasztal-beszélgetés dr. Feldman Zsolt mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkárral

16.00 XVIII. Kadarka Nemzetközi Nagydíj átadása, eredményhirdetés

Egész napos szőlészeti, borászati kiállítás

A rendezvény kiemelt támogatója a Szerencsejáték Zrt.

              

Kövessen minket a Facebookon is!