Helyi hírek 2024. március 29. 10:00

Tojások napja – húsvéti kézműves délelőtt

Képgaléria
Tojások napja – húsvéti kézműves délelőtt
Tojások napja elnevezéssel családi kézműves délelőttöt szervezett a kiskunfélegyházi Móra Ferenc Művelődési Központ.

A március 28-ai eseményre sok család érkezett, akik közösen különböző tojásfestési technikákat próbálhattak ki. A vendégek ecetes maratással, akvarellfestéssel és tempera használatával díszíthették tojásaikat. Emellett az előre elkészített nyuszi, liba és tojás gipszfigurákat is díszíthették. A gyerekeknek lehetőségük volt hagyományos népi motívumokat karcolniuk az előre megfestett piros tojásokra, valamint papír húsvéti koszorúkat és tojástartó kosarakat is készíthettek a kézműves délelőttön.

V. B.
                  
Fotó: Fantoly Márton
             

Kövessen minket a Facebookon is!