Kultúra 2024. április 4. 18:00

Petőfi nyomában: barangold be Bács-Kiskunt a költővel!

Petőfi nyomában: barangold be Bács-Kiskunt a költővel!
Petőfivel utazom – Barangolj a költővel Bács-Kiskunban! – az a címe annak a kiadványnak, amely a 10-14 év közötti fiatalokat – valamint szüleiket és tanáraikat – hívja egy nagyszerű kalandra. A költő életében fontos szerepet játszó Bács-Kiskun vármegyei településeket bejárva számos érdekességet tudhatunk meg Petőfi Sándorról – és még ajándékot is kaphatunk.   

A Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzata gondozásában megjelent, gazdagon illusztrált füzetben maga a költő vezeti az érdeklődőt, közben érdekességeket mesél az életéről, illetve feladatokat is ad. A helyszíneket szabadon, kötöttségek nélkül kereshetjük fel, a kiadvány mellé szóló útlevélbe pedig pecsétet gyűjtve igazolhatjuk, hogy teljesítettünk egy adott állomást. 

A pecsétgyűjtés kiváló családi vagy iskolai program lehet, sőt, aki a bepecsételt útlevelet elküldi Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzata (6000 Kecskemét, Deák Ferenc-tér 3.) címére, egy petőfis ajándékot kap jutalmul. Beküldési határidő: szeptember. 15. 

A résztvevők az általuk választott első helyszínen vehetik át a Petőfivel utazom füzetet és az útlevelet.

A játék során felkeresendő helyszínek:

1. Petőfi Szülőház és Emlékmúzeum – Kiskőrös, Petőfi Sándor-tér 5.

2. Kiskun Múzeum – Kiskunfélegyháza, Dr. Holló Lajos utca 9.

3. Meizl Ferenc Tanösvény (GPS: 46° 36’ 26.75”, 19° 53’ 06.29”) – Petőfiszállás (a kiadványok a Faluház és Könyvtár épületében vehetők fel, az Ady E. u. 1. szám alatt )

4. Szabadszállási ÁMK Helytörténeti Gyűjtemény – Szabadszállás, Kossuth Lajos utca 4.

5. Helytörténeti Gyűjtemény – Dunavecse, Petőfi-tér 1.

6. MoFa Adománybolt – Kecskemét, Szabadság-tér 3.

7. Petőfi-szobor – Szalkszentmárton, Petőfi-tér (a kiadványok és a bélyegző a Petőfi Sándor Emlékmúzeumban találhatók, a Petőfi Sándor-tér 14. szám alatt).

8. Virágh Kúria Múzeum – Kunszentmiklós, Kossuth Lajos utca 1.

Kalandra fel! Utazz Petőfivel!

További információk: [email protected] 

A pályázat a, TOP-5.3.2-17-BK1-2021-00004 kódszámú projekt keretében valósul meg. 
                        

Kövessen minket a Facebookon is!