Helyi hírek 2024. április 14. 08:00

Könyvtársarok – A könyvtárosok világnapja

Könyvtársarok – A könyvtárosok világnapja
2011 óta, április 14-e a könyvtárosok világnapja. Két nagy szervezet, az Amerikai Könyvtárak Szövetsége (ALA), valamint a Könyvtári Egyesületek és Szervezetek Nemzetközi Szövetsége (IFLA) kezdeményezte e nap bevezetését, amelyen a könyvtárak és a könyvtárosok fontosságára hívják fel a figyelmet.A bibliotékáról még ma is sokan azt gondolják, hogy egy csendes, nyugodt hely, ahol a könyvtáros csak olvas. A Petőfi Sándor Városi Könyvtár munkatársai e nézet ellen tevékenykednek.Az elmúlt évben 2554 dokumentummal gyarapodott az intézmény gyűjteménye. Mintegy ötödét olvasói kérésre vásárolták meg. Ha a könyvet mégsem sikerült beszerezni, akkor más könyvtártól kérték el rövid időre.A legnépszerűbb szolgáltatás a kölcsönzés: a 82 ezer dokumentumból körülbelül 45 ezret kölcsönöztek több mint 13 ezer alkalommal. Kiselőadás, házi dolgozat, szakdolgozat elkészítéséhez diákoknak gyűjtöttek szakirodalmat könyvtári adatbázisok használatával.Minden munkanapra jutott egy változatos program, ízelítőül csak néhány: baba-mama klub, könyvtári foglalkozás, vers-, mesemondó találkozó, helyismereti vetélkedő, tábor, képzés, ismeretterjesztő előadás, könyvbemutató, olvasókör, helytörténeti beszélgetés, kiállításmegnyitó vagy zenés est. A 258 rendezvényen mintegy 9400-an vettek részt a kisgyermekes anyukáktól a szépkorúakig. A könyvtár épületén kívül a városi rendezvényeken is megtalálhatták standjukat az érdeklődők. Sikeres pályázatokat adtak be, hogy újabb ötleteiket megvalósíthassák.
          

Kövessen minket a Facebookon is!