Helyi hírek 2024. április 12. 08:00

Új telephellyel bővül a Göllesz intézmény

Új telephellyel bővül a Göllesz intézmény
A Kecskeméti Tankerületi Központ levélben értesítette a félegyházi önkormányzatot, hogy intézményi átszervezést tart szükségesnek a Kiskunfélegyházi Göllesz intézmény (Göllesz Viktor Óvoda, Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola, Fejlesztő Nevelés–Oktatást Végző Iskola, Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény) esetében, ugyanis a megnövekedett gyermeklétszám miatt új telephely létrehozása vált szükségessé. A javasolt változásokról a képviselő-testület – véleményezési jogkörével élve – egyetértő határozatot hozott.

Az átszervezés következtében a teljes óvodai és részben az általános iskolai feladatok átkerülnek a Kun utca 2. szám alatt elhelyezkedő új telephelyre, ahol maximálisan 30 fővel fog működni a gyógypedagógiai óvoda, és legfeljebb 78 fős létszámmal az általános iskola. Ennek következtében a Szent Imre herceg utcai épületben – a túlterheltségét csökkentve – az eddigi 85 helyett 64 lesz a felvehető maximális tanulói létszám.
                   
Fotó: Fantoly Márton
            

Kövessen minket a Facebookon is!