Helyi hírek 2024. április 15. 09:00

Zenés-táncos mulatság a művészeti iskolában

Képgaléria
Zenés-táncos mulatság a művészeti iskolában
Tánccal egybekötött koncerttel várták a családokat április 14-én, délelőtt a Kiskunfélegyházi Balázs Árpád Alapfokú Művészeti Iskolában.

A Kiskunfélegyházi Koncert Fúvószenekar hagyományos matiné koncertjén a kicsik és nagyok megismerkedtek a fa- és rézfúvós, valamint ütős hangszerekkel, majd a táncoslábúak Fekete Beatrix, a művészeti iskola néptánctára vezetésével élő zenei kíséret mellett a néptánc alaplépéseit is elsajátíthatták. Felcsendült többek között az iskola névadója, Balázs Árpád Régi táncok Gömörből című műve, valamint
Erkel Ferenc jólismert Fegyvertánca.

A lelkes gyerekek és szüleik néhány standard tánccal is megismerkedhettek. Kósa István társastánctanár és növendéke Farkas Liliána rumbát, cha-cha-chát és jiveot mutattak be a zenekar közreműködésével. A koncert zárásaként a gyerekek kedvence, a vezénylés sem maradt el: Tóth László karmester segítségével, a
legkisebbek is irányíthatták a Kiskunfélegyházi Koncert Fúvószenekart.

G. E. 
                

Kövessen minket a Facebookon is!