Helyi hírek 2024. április 19. 07:00

Seres Istvánné 90. születésnapját ünnepelték

Képgaléria
Seres Istvánné 90. születésnapját ünnepelték
Seres Istvánné, a nyugalmazott pedagógus, 90. születésnapján Rosta Ferenc alpolgármester és Gyenes Attila, a körzet önkormányzati képviselője köszöntötte április 17-én a város vezetésének nevében. A szépkorú hölgyet virágcsokorral és Orbán Viktor miniszterelnök aláírásával ellátott emléklappal ajándékozták meg. A tanárnő és egykori tanítványa szép és finom tortával, illetve aprósüteményekkel várták a köszöntésre érkező vendégeket.

A beszélgetés során kiderült, a tanárnő továbbra is nagyon aktív életet él és még diákokat is korrepetál. Marika néni mesélt arról, hogy mindig is pedagógus szeretett volna lenni, mivel nyolc testvére között az idősebbektől tanult, majd ő tanította a fiatalabbakat. Ő volt az első lány a családban. Rendkívül szereti a
társaságot, jó viszonyt ápol a háztömbben lakó szomszédokkal. A jeles napra a szomszédok finom süteményekkel és bóléval készültek ezzel megkönnyítve az ünnepelt dolgát. Marika néni gyakran főz és időnként még a szomszédokkal és ismerősökkel is megosztja finomságait. Mindennap rendszeresen tornázik, hogy karban tartsa magát. Bár 15 évvel idősebb férjével nem született gyermekük, de
a tanítványok szeretete kárpótolja a hiányt. Már csak egy húga él, akinek lánya Marika néni keresztgyermeke. Amikor megkérdeztem, miért választotta a matematikát tantárgyának, azt mondta: a nagyobb testvéreitől mindent megtanult, így könnyen ment az anyag megértése. Nagyon szeret rejtvényeket fejteni és fontos szerepet játszik az életében a vallás.

Seres Istvánné 1934. április 17-én Kiskunfélegyházán született. Általános iskolai és középiskolai tanulmányait Kiskunfélegyházán végezte. 1954-ben felvételt nyert a Juhász Gyula Tanárképző Főiskolára. 1958. július 31-én kapta meg a matematika-fizika szakos tanári diplomáját. 1958. augusztus 1-től
nyugdíjazásáig az alábbi iskolákban tanított: az Aranyhegyi Általános Iskolában, a 608. számú Ipari Szakmunkásképző Intézetben, a Bajcsy-Zsilinszky Endre Általános Iskolában és a Dózsa György Általános Iskolában. Tanári munkája mellett 1975-től nyugdíjazásáig a Bács-Kiskun Megyei
Pedagógiai Intézet megbízásából megyei szakfelügyelőként, majd szaktanácsadóként dolgozott. 16 általános iskolában felügyelt és segítette a matematika-oktatás eredményességét. 1990-ben vonult nyugdíjba. 2018-ban megkapta a 60 éves pályafutásáért a gyémánt díszoklevelet.

V. B.

Fotó: Fantoly Márton
            

Kövessen minket a Facebookon is!