Program 2024. május 17. 14:00

DIÁKFESZT – két nap a fiataloknak

DIÁKFESZT – két nap a fiataloknak
Diákok kérésére és kezdeményezésére valósul meg idén a DIÁKFESZT május 23-án és 24-én, szervesen kapcsolódva a Városalapítók Hete Hagyományőrző és Kulturális Fesztivál programjaihoz.

Az előkészületek is nagy összefogást mutattak, amelynek eredményeképpen egyedülálló módon, minden középiskolát bekapcsolva, a helyszíneket és programokat biztosítva vették ki az intézmények és diákjaik részüket a munkából – tudtuk meg Bajzák Andrea ifjúsági referenstől. Hozzátette: példaértékű a Kiskunfélegyházi Gyermek- és Ifjúsági Önkormányzat munkája is, ezek eredményeit élvezhetik a fiatalok az említett két napon.

A programok:

Május 23., csütörtök

15:00 „Szeretett városom Félegyháza” rajzpályázat díjátadója (Nagyszínpad)
15:30 – 16:30 „Harminc alatti sikersztorik”
Előadók:
Brimo Widad (Magyarország ENSZ Ifjúsági küldötte)
Vida Raul (Vegán mozgalom vezetője)
Keserű Balázs (Álommeló 2023-as győztese)
16:45 – 17:00 „Fiatalok Félegyházáért” „Félegyháza Diákságáért” díjak átadója
17:00 – 18:00 Középiskolások műsora
20:00 – 20:45 Bíró Csongor Vitéz előadása
21:00 Carson Coma koncert

Május 24., péntek

7:30-tól: Horgászverseny, kispályás focikupa, röplabdaverseny, amatőr fodrász- és sminkverseny, főzőverseny, petanque verseny, sakkverseny, „erős legények”, „erős leányok” vetélkedője, mézeskalács díszítő verseny, kapitánylabda-verseny

10:00 – 11:00 „Merre tovább? Munkaerőpiac vagy továbbtanulás? Te melyiket választod?” A Bács-Kiskun Vármegyei Kormányhivatal Foglalkoztatási, Foglalkoztatás-felügyeleti és Munkavédelmi Főosztály előadása. (KSZC Kiskunfélegyházi Kossuth Lajos Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium, 127-es terem – Kossuth Lajos utca 34.)

11:00 – 12:00 Bűnmegelőzés és drogprevenció – Interaktív előadás a Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság szervezésében. (KSZC Kiskunfélegyházi Kossuth Lajos Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium, 227-es terem – Kossuth Lajos utca 34.)
                     

Kövessen minket a Facebookon is!