Program 2024. május 22. 12:00

Mesés programokkal készülnek a családoknak

Mesés programokkal készülnek a családoknak
Izgalmas gyereknapi programokkal várja a látogatókat a Városalapítók hete programsorozat május 26-án, vasárnap. A sportcsarnok parkolójában és a Rocktár előtti füves részen különféle családi események lesznek, például gólyalábas fellépés, mese- és bábelőadás, valamint zenés-táncos produkció. A részletekről Gulyás Lászlót, a Gyermekbirodalom főszervezőjét kérdeztük.

– A Rocktár előtti, családoknak szóló Gyermekbirodalom programját úgy állítottam össze, hogy minden korosztály jól érezhesse magát. Fél 10-től a sportcsarnok előtti parkolóban megnyitjuk síppal, dobbal, nádihegedűvel a napot a gólyalábas fellépéssel, majd 11 órától a Móra-emlékévhez kapcsolódóan az író Csicseri történet című művét adom elő élőzenével, mondókával, bevonva a közönséget interaktív módon. A bolondos, tréfás mese a falu bírájáról szól, akinek ötlete nyomán pórul járt Csicser lakossága. Az előadások után a gyerekek megismerkedhetnek a kenyérlepény készítésének fortélyával: őrölhetnek kézimalommal, leszitálhatják a kapott lisztet, meggyúrhatják a tésztát és természetesen meg is kóstolhatják az elkészült finomságokat.



Ezeken a programokon kívül a sportcsarnok parkolójában az alábbi programelemek szólnak a legkisebbeknek vasárnap:

10 órától a Kicsi Gesztenye Klub előadása
14 órától a Lóca zenekar műsora
15 órától Vitéz László bábjáték – Fülöp József előadása
17 órától a Kiflihajó gyermekzenekar műsora
18 órától a Padkapros Táncegyüttes Aprók Tánca bemutatója

V. B.


 

Kövessen minket a Facebookon is!