Program 2024. május 24. 11:30

Idén is megnyílnak a szertárkapuk

 Idén is megnyílnak a szertárkapuk
Sokak számára ismerős rendezvény a Nyitott szertárkapuk programsorozat. A gyermeknaphoz kapcsolódó eseményt rendszerint országszerte nagy várakozás előzi meg. Idén május 26-án, azaz a hónap utolsó vasárnapján várják a hivatásos, önkormányzati és önkéntes tűzoltóságok – így a Kiskunfélegyházi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság is – azokat a családokat, amelyek szívesen barangolnának a tűzoltólaktanyák szertárkapuin belül.

Borítókép: illusztráció

A látogatókat délelőtt 10 és délután 4 óra között fogadják a laktanyák. A rendezvényen a vendégek játékos keretek között szerezhetnek információkat a katasztrófavédelem tevékenységéről, a tűzoltók hétköznapjairól, és nem utolsó sorban arról, mi mindent tehetnek saját biztonságuk érdekében.A legkülönfélébb korosztályokra szabott programelemek között próbariasztás, eszközbemutató és a szerek, felszerelések megtekintése is szerepel.

                 

Kövessen minket a Facebookon is!