Sport 2024. június 17. 07:00

Gyulai szenior OB

Gyulai szenior OB
Ötvennegyedik alkalommal rendezték meg Gyulai Várfürdőben a Dr. Regele Károly által Magyarországon elsőként életre hívott szenior úszóversenyt. A június 14-étől 16-áig tartó eseményt nagy érdeklődés övezte, mivel ez egyben a szabadtéri hosszúpályás országos bajnokság is. A nagyszámú magyar résztvevő mellett külföldről is érkeztek versenyzők. Városunkat a Kiskun Vízi és Szabadidő Sportegyesület négy tagja képviselte – mondta el lapunknak Urbán Tamás csapattag.

Eredmények:

Sebők János: 4 aranyérem, 8 ezüstérem, 2 bronzérem

Urbán Tamás: 1 aranyérem, 2 ezüstérem, 1 bronzérem

Barta Tibor: 2 ezüstérem

Magony Zsolt: 5. hely, 8. hely

Minden aranyérem országos bajnoki címet takar.Váltók:

4x50m vegyes váltó (Sebők János, Urbán Tamás, Magony Zsolt, Barta Tibor): bronzérem

4x50m gyorsváltó (Sebők János, Magony Zsolt, Barta Tibor, Urbán Tamás) 4. hely (a magyar csapatok közül a harmadik)Magony Zsolt részt vett a hagyományosan csak ezen a versenyen megrendezett pillepárbajon is, aki Novákné Cserszegi Henriett társaságában az ötödik helyen végzett.

A megmérettetés összetett pontversenyének második legeredményesebb férfi versenyzője Sebők János lett, egy szép kupával térhetett haza.
     

Kövessen minket a Facebookon is!