Sport 2024. július 12. 14:00

Országos pénzdíjas teniszversenyt rendeztek a Honvéd-pályán

Immár harmadik alkalommal rendezték meg ERSTE HAND BMW OPEN-t július 6-8. között a kiskunfélegyházi Honvéd teniszpályán.

Öt versenyszámban nevezhettek a teniszezők, Férfi II. osztály (200.000 Ft összdíj), Férfi III. osztály, Fiú 14, Férfi III. osztály páros és Fiú 14 páros kategóriában várták a versenyzőket a szervezők. A játékosoknak nemcsak egymással, hanem az időjárással is meg kellett küzdeni, ugyanis 35-36 fok volt.

A 200.000 Ft összdíjazású F2 versenyszámban a nevezettek között volt a tavaly előtti, Závaczki Martin és a tavalyi bajnok is, Szathmáry Tibor. A mezőny egyértelműen erősödött a korábbi évekhez képest, a nevezők között tíz olyan játékos volt, akik a felnőtt magyar ranglistán TOP 100-ban vannak.
Végül elképesztő stabil és erős játékkal Vizi Zsombor nyerte az F2 versenyszámot.

A hazai indulók közül Horváth Istvánnak sikerült a címvédés F3 kategóriában, ellenfele a szintén kiskunfélegyházi nevelésű Horváth Döme volt. F3 páros versenyszámban Horváth Döme Horváth István duó aranyérmet szerzett, míg a Szász Martin Kurucsai Ronaldo duó harmadik helyen végzett.