Sport 2024. szeptember 4. 05:30

Major Endre elődöntőbe jutott és már biztosan érmes a párizsi paralimpián

Major Endre már biztos érmes, Hotz hetedik, Szőllősi nyolcadik.

Borítókép: Magyar Asztalitenisz Szövetség Facebook-oldala

Az asztaliteniszező Major Endre első mérkőzését megnyerve bejutott kedden a legjobb négy közé, így már biztosan érmet szerez az M1S-es kategóriában a párizsi paralimpián. A 45 éves, Európa-bajnok játékos – aki Rióban negyedik, Tokióban pedig ötödik volt – elvesztette az első szettet az olasz Andrea Borgatóval szemben, de utána már ő irányította a mérkőzést. A kerekesszékes szegedi pingpongos szerdán játszik majd a döntőbe jutásért – ellenfele a brit Robert Davies lesz -, amennyiben kikap, akkor bronzérmet szerez.

Az úszó Hotz Csenge, azok után, hogy hatodikként jutott tovább a délelőtti előfutamból, az esti döntőben a hetedik helyen csapott a célba az S10-es kategória 100 méteres pillangóúszó számában. A Pécsi Vörös Meteor Sportkör mindössze 16 éves, paralimpiai újonc versenyzője 1:10.70 perccel gyengébb időt ért el, mint délelőtt, amikor 1:08.99 állt a neve mellett. A döntőben kettős brit siker született.

A Stade de France-ban is egy magyar érdekeltségű döntőt rendeztek kedden, a tanulásban akadályozott Szőllősi István az F20-as kategória súlylökő számában lépett dobókörbe. Az MTK atlétája – aki három éve, Tokióban az ötödik helyen végzett – ezúttal 14,05 méterrel utolsóként zárt a nyolcas fináléban. Az aranyérmet 17,61-es világcsúccsal az ukrán Olekszandr Jarovji nyerte.

– Az volt a tervem, hogy megjavítom a 14,96-os egyéni csúcsomat – sajnos ez nem sikerült – de mégsem lehetek elégedetlen, hiszen a tokiói paralimpián elért eredményemet (13,34) túlszárnyaltam. A világcsúcs tényleg azt igazolja, hogy magas színvonalú verseny volt, ám nem teljesen vagyok elégedett, hiszen a mozgásomat nem úgy sikerült összeraknom, ahogy terveztem, de örülök, hogy legalább 14 méter felett tudtam dobni – mondta a vegyes zónában Szőllősi. A keddi magyar érdekeltségű program a kerekesszékes vívók versenyeivel zárult, a kardozók küzdelmei jelentős csúszással zajlottak – írta cikkében a sport365.hu.

Asztalitenisz, M1S, egyes, negyeddöntő:

Major Endre-Andrea Borgato (olasz) 3:1 (-4, 6, 7, 10)

A MAGYAROK SZERDAI PROGRAMJA – a nemzetisport.hu információi alapján:

9.30: kerekesszékes vívás, tőr, egyéni (Hajmási Éva, Krajnyák Zsuzsanna, Mező Boglárka, Osváth Richárd).

12.00: erőemelés, egyéni döntő (-49 kg, Tunkel Nándor).

12.15:
parasportlövészet, 50 m pisztoly, vegyes, döntő (P4, Dávid Krisztina, Gurisatti Gyula).

13.51: parakerékpár, országúti időfutam, döntő (C5, Wermeser Zsombor).

14.53: díjlovaglás, kötelező kűr (Grade V, dr. Fonyódi Ildikó).

17.00: para-asztalitenisz, egyéni, negyeddöntő (MS11, Pálos Péter).

19.00: para-asztalitenisz, egyéni, elődöntő (MS1, Major Endre)

Cimkék: Paralimpia 2024 – Párizs