Helyi hírek 2024. november 4. 12:00

Körkérdés – Hogyan készül a fűtési szezonra?

Körkérdés – Hogyan készül a fűtési szezonra?
Ahogy beköszönt a hideg idő, és elindul a fűtési szezon, egyre fontosabbá válik az otthonok biztonsága. A Bács-Kiskun Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság ilyenkor minden évben tájékoztatóban hívja fel a figyelmet a balesetek megelőzésének módjára, különös tekintettel a fűtési rendszerek karbantartására és a biztonsági eszközök használatára. Körkérdésünkben arra kerestük a választ, hogyan készülnek a félegyháziak a fűtési szezonra, valamint használnak-e szénmonoxid-érzékelőt vagy füstjelzőt otthonaikban.



Kovács-Doktor Emese (23)


– Mielőtt beköszönt a hideg idő, mindenképp ellenőriztetem a klímaberendezéseimet, hogy biztos legyek abban, hogy minden rendben működik. Ezt általában egy szakemberrel végeztetem el, hogy elkerüljem a meghibásodásokat vagy a hatékonyság csökkenését a téli hónapokban. Tervezünk füstérzékelőt beszerezni, hogy megelőzzük az esetleges tűzeseteket.



Balázs Bence (29)

– Rendszeresen, évente tisztíttatjuk és ellenőriztetjük a kazánt és a légkondicionálót, általában a fűtési szezont megelőző hónapokban, hogy biztosítsuk a berendezések megfelelő működését és a hatékony fűtést. Külön figyelmet fordítunk arra, hogy a karbantartás során a biztonsági ellenőrzéseket is elvégezzék, hiszen a kazán és a légkondicionáló hibátlan működése elengedhetetlen a családunk kényelme és biztonsága szempontjából. Jelenleg nincs felszerelve a lakásban sem szénmonoxid-érzékelő, sem füstjelző.
 

Zsibrita Judit (51)

– Gázzal fűtünk, ezért minden évben gondosan kitisztítjuk a parapetes készülékek kültéri elvezetőit, hogy biztosítsuk a zavartalan működésüket és megelőzzük a lerakódások okozta problémákat. Ezek a rendszerek kulcsfontosságúak a megfelelő szellőzés és a biztonságos fűtés szempontjából, így kiemelten figyelünk rájuk. A fűtési rendszerünk viszonylag új, ezért a készülékeket kétévente szakemberrel ellenőriztetjük. Így biztosítjuk, hogy mindig hatékonyan és biztonságosan működjenek, és elkerüljük a meghibásodásokat. Szénmonoxid-érzékelőnk jelenleg még nincs felszerelve, de fontolgatjuk a beszerzését, mivel tudatában vagyunk a szénmonoxid-mérgezés kockázatainak, különösen gázfűtés esetén.



Sárga Dávid (28)

– Külön ellenőriztetni nem szoktam, a kéményseprés viszont fontos, de megmondom őszintén, tavaly óta nem hívtunk szakembert. Fával tüzelünk, és gázkazánunk is van, amivel a radiátorokat fűtjük fel. A kazán a melegvizet is biztosítja a fürdéshez, így annak működése zavartalan. A fűtési szezon kezdetekor légtelenítem és kiporszívózom a radiátorokat. Két füstérzékelőnk van: egyik a kályha közelében, az ebédlőben, a másik pedig a gázkazán közelében, a fürdőszobában, az emeleten.



Medgyesiné Szarka Ildikó (37)

– Minden évben a fűtési szezon megkezdése előtt szoktuk ellenőriztetni szerelővel a fűtőtesteket és a kazánt is. Ezt nagyon fontosnak tartom. Sosem hagyjuk teljesen kihűlni a házat, így már október elejétől tartjuk az alap hőmérsékletet. Mindig könnyebb a kazánnak egy állandó hőt fenntartani, mint újra és újra felmelegíteni az épületet. Jelenleg nem használunk érzékelőket, de tervezzük a beszerzésüket.

B. D.

Kövessen minket a Facebookon is!