Helyi hírek 2015. február 6. 19:30

A Móra-család Félegyházához köthető, és őket nem adjuk

Képgaléria
A Móra-család Félegyházához köthető, és őket nem adjuk
A Constantinum és a székelyudvarhelyi Móra Ferenc Általános Iskola diákjainak közös műsorával zárult Kiskunfélegyházán a Móra–emléknapok rendezvénysorozata. Az ünnepi megemlékezésen Rosta Ferenc alpolgármester mondott köszöntőt.

Rosta Ferenc külön köszöntötte a Móra- család leszármazottait, Vészits Andreát, Móra Ferenc dédunokáját, valamint Jenesné Móra Zsuzsát, Móra István dédunokáját. Az alpolgármester elmondta: „Kiskunfélegyházán az elmúlt két esztendő Móra-emlékévekként vonult be a város történetébe. Amikor az emlékbizottság tavaly ősszel befejezte munkáját, pontosan tudtuk, hogy a Móra-kultusz folyik tovább a jól kialakított hagyomány medrében. A Móra Ferenc Közművelődési Egyesület elnökének, a félegyházi Móra- kultusz ápolásának legmarkánsabb egyéniségének, Kapus Bélánénak támadt az a gondolata, hogy legyen egy találkozó a határon túli Móra- intézményekkel, ismerjük meg őket, és ők is minél több információt szerezhessenek a Móra- család szülőhelyéről. Mert ugye, Petőfi szülőhelyét, sírjának helyét viták övezik. De a Móra- család Félegyházához köthető, és őket nem adjuk!”

s-r

Kövessen minket a Facebookon is!