Helyi hírek 2015. február 11. 21:50

Rejtett értékek az indonéz szigetvilágban

Képgaléria
Rejtett értékek az indonéz szigetvilágban
Az indonéz szigetvilágba invitálta hallgatóságát dr. Szilassi Péter a városi könyvtár földrajzi szabadegyetemének legutóbbi előadásán. A fotókkal, élménybeszámolókkal színesített bemutatón azonban nem a turisták által kedvelt és látogatott tengerpartot mutatta be. Bali és Celebesz szigetének földrajzi hátterét, természeti és kulturális értékeit ismertette a jelenlévőkkel.

Szilassi Péter arra hívta fel a figyelmet, hogy sok rejtett érték van a szigetvilágban, ami az átlag turista figyelmét elkerüli. Pedig érdemes, és lehet időt szánni a felfedezésre. Ráadásul egy kis barangolás nem is kerül túl nagy költségbe. Mindenkit arra biztatott, hogy tegyék meg ezt a felfedezést, hogy eljussanak oda addig, ameddig még a turista áradattól érintetlen állapotokat találnak.

A rendezvény a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával valósult meg.

s-r

Kövessen minket a Facebookon is!