Helyi hírek 2015. február 16. 16:05

Az orgona felújításáért mulatoztak

Képgaléria
Az orgona felújításáért mulatoztak
Jótékonysági bált tartottak a Sarlós Boldogasszony templom orgonájának felújítására február 14 én a Constantinum sportcsarnokában. A szervezők a közel 18,5 millió forintos rekonstrukció megvalósítására fordítják a rendezvény teljes bevételét – mondta el Kiss Zsolt, a rendezvény főszervezője.

A táncos-, vacsorás összejövetel egyben a vőfélyek és a lakodalmas zenekarok találkozója is volt. A Dél-Alföld vőfélyei közül 17-en vállalták a szereplést, a hoppmesterkedést és az ételek felszolgálását. Zenekarok érkeztek többek között Orosházáról, Kecskemétről, Tiszaalpárról és Csanytelekről is. A vőfélyek és zenekarok tiszteletdíjukat felajánlották az Ótemplom életveszélyessé vált orgonájának felújítására.

A vőfélyek a hagyományos lakodalmi szónoklatok kíséretében tálalták fel a marhapörköltet és a töltött káposztát. Természetesen nem maradhattak el a lakodalmi sütemények sem. Az ételek felszolgálása után következett a hajnalig tartó táncmulatság.

s-r


 

Kövessen minket a Facebookon is!