Helyi hírek 2015. február 22. 17:45

Régi - új elnök a polgárőrség élén

Képgaléria
Régi - új elnök a polgárőrség élén
Ismét Marczényi Csabát választották elnökké a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Polgárőr Egyesület tisztújító közgyűlésén. Az alelnöki teendőket Tóth Dávid, a titkárit Kertészné Ági fogja ellátni a következő időszakban. A vezetőség tagja lett még Bodor István és Juhász László.

A korábbi vezetőségből Halmi István nem jelöltette magát, de az egyesületnek továbbra is tagja marad, tapasztalatával és munkájával segíti az önkéntesek munkáját. Dékány Ferenc pedig a tagság támogatásával továbbra is ellátja a garázsmesteri feladatokat. A régi - új elnök, Marczényi Csaba huszadik éve vezeti a polgárőr egyesületet. A választás után elmondta, hogy az új vezetésnek - a 65 fős tagsággal együtt - továbbra is a közbiztonság megerősítése, a városi rendezvények biztosítása, és az anyagi források megteremtése lesz a fő feladata. Az utóbbihoz kapcsolódóan kifejtette, hogy idén az egyesület 2 millió 350 ezer költségvetést tervezett. Ehhez az önkormányzattól 1 millió 300 ezer forint támogatást remélnek, a többit önerőből (céges hozzájárulások, az adók 1 százaléka és tagdíjak) kell előteremteni. Ebből az összegből vásárolnak egy motorkerékpárt is, amely elsősorban a külterületi járőrözést szolgálja majd.

s-r

Kövessen minket a Facebookon is!