Helyi hírek 2015. február 26. 11:00

Pachmann Péter a tudatos médiahasználatról

Képgaléria
Pachmann Péter a tudatos médiahasználatról
A tudatos médiahasználatról, a televíziózás kulisszatitkairól tartott előadást fiataloknak február 25-én a művelődési központban Pachmann Péter a Komplex telepprogram keretében. A televíziós szerkesztő, műsorvezető azt mutatta be, hogy milyen hangi és képi módszerekkel készülnek az anyagok, mi mindenre kell ügyelni ahhoz, hogy a néző figyelmét lekössék, a képernyő előtt tartsák.

Az előadás során, végignézve az elkészült anyagokat, a közönséggel közösen értékelték, hogy kiknek kell, fontos megszólalni egy tudósításban. Mi a szerepük a riportalanyoknak, miként hitelesítik a hírt a szemtanúk. Szóba kerültek a háttérzajok, valamint a zenei betétek fontossága, hogy azok mennyire befolyásolják a néző hangulatát, hogyan segítenek a történettel való azonosulásban. Felhívta a figyelmet arra, mennyire lényeges, hogy a szöveges információk és a képek összhangban legyenek, így erősítve a közölt tartalmat.

s-r


 

Kövessen minket a Facebookon is!