Helyi hírek 2015. február 26. 13:30

Iskolaváró a Darvasban

Képgaléria
Iskolaváró a Darvasban
Február 17-én délelőtt a Darvas iskola alsó tagozatos munkaközössége a környező óvoda 101 nagycsoportos óvodásának iskolaváró foglalkozást tartott.

A leendő elsős tanító nénik és napközis nevelők vidám foglalkozással, játékkal és interaktívtáblás bemutatóval készültek. Az ovisok kezdetben megszeppenve, majd egyre vidámabban és aktívabban vettek részt az ismerkedésben. Logikai lapokat válogattak ábra alapján, verset mondtak és végül körjátékkal búcsúztak. Két negyedikes tanuló bohóc jelmezbe öltözve idézte meg a farsangot és apró ajándékot osztott ki a kicsiknek. Az informatika szaktantermekben a pedagógusok irányításával a gyerekek korosztályuknak megfelelő játékokkal játszhattak: memóriajáték, összehasonlítás, színfelismerés témakörben.

A leendő kisiskolások nagy-nagy várakozással kérdezgették óvó nénijüket, hányat kell még aludni, hogy újra eljöhessenek az iskolába? A Darvas iskolában még két alkalommal lesz iskolaváró foglalkozás, melynek időpontjáról értesítjük a kedves szülőket.

Az iskola honlapján megtekinthetők az óvodásokról készült fényképek: http://www.darvasj.hu


 

Kövessen minket a Facebookon is!