Helyi hírek 2015. március 15. 11:27

1848 jogokat, méltóságot és szabadságot adott

Képgaléria
1848 jogokat, méltóságot és szabadságot adott
Bem tábornok mellszobrának koszorúzásával kezdődött Kiskunfélegyházán a március 15-ei ünnepségsorozat. A volt HMO udvarában Bárdos László nyugállományú alezredes méltatta az 1848-49-es események fontosságát és Bem József emberi, hadvezéri erényeit.

Bem tábornok szereplése olyan volt, mint egy sebesen futó, ragyogó csillagé szabadságharcunk egén. Az erdélyi hadszíntéren haditetteivel gazdagította a magyar történelmet. Oly szép eredménnyel szolgálta a magyar szabadságharcot, hogy a magyar nép a mai napig hálával emlékezik rá.

1848-nak kisugárzása és ereje a mai napig mércéje annak, hogy a nemzet mennyire szabad. Mércéje annak, hogy az emberek mennyire érzik magukat biztonságban, hogy lelkiekben, szellemiekben erős-e a közösség, bízik-e a jövőben, vagy retteg a jelentől. 1848 jogokat, méltóságot és szabadságot adott – fogalmazott a szónok.

s-r


 

Kövessen minket a Facebookon is!